Informacija apie 2022 m. mokymų lektorius

Docentė Dr. Ramunė Grikšienė

Dr. Ramunė Grikšienė Vilniaus universiteto dėstytoja ir neuromokslininkė jau apie 20 metų tirianti lytinių hormonų bei hormoninės kontracepcijos poveikį jaunų sveikų moterų pažinimo funkcijoms ir emocijoms. Šia tema ji yra apgynusi disertaciją, publikavusi mokslinių ir populiarių straipsnių.

Mokslininkės nuomone į žmogaus kūną reikėtų žiūrėti kaip į visumą. Ji sako: “Kūne įvykusius fiziologinius pokyčius (pavalgius, neišsimiegojus, sportuojant, keičiantis hormonams ar pan.) netrunka “pastebėti” smegenys, kurių veikla atitinkamai pakinta. Dėl pokyčių smegenyse keičiasi širdies darbas ir kvėpavimas, virškinimas, energijos apykaita, raumenų aktyvumas, o tuo pačiu – mūsų motyvacija, dėmesys, nuotaika, emocijos, sprendimų priėmimas ir pan. Viskas labai glaudžiai susiję. Tirti ir suprasti šias sąveikas man atrodo be galo svarbu ir labai įdomu.” 

Daugiau informacijos apie pranešėją ir jos tyrimų grupę galite rasti čia.

Profesorius habil. dr. Osvaldas Rukšėnas

Prof. Osvaldas Rukšėnas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) dėstytojas neurobiologas, turintis daugiau nei trijų dešimtmečių dėstymo patirtį, ne kartą išrinktas geriausiu Vilniaus universiteto dėstytoju, savo skaitomus kursus besistengiantis priartinti prie realaus gyvenimo. Profesorius yra daugelio projektų vadovas, paskelbęs daugiau nei 100 darbų mokslinėje spaudoje. Prof. Osvaldas Rukšėnas aktyviai užsiima mokslo populiarinimu, vadovauja Lietuvos Neuromokslų asociacijai.  

Informacija apie vykdomus mokslinius tyrimus.

Dr. Laura Bojarskaitė

Dr. Laura Bojarskaitė apsigynė neuromokslų srities disertaciją Oslo universitete, kur šiuo metu ir dirba. Laura baigė biochemijos bakalaurą Vilniaus Universitete, farmacijos magistrą Kopenhagos universitete. Lauros profesinis domėjimasis sutelktas į miego svarbą „smegenų plovimui“, t.y. įvairių pašalinių ir toksinių medžiagų pašalinimui iš smegenų. Šis procesas yra itin svarbus užkertant kelią neurodegeneracinėms ligoms. Lauros miego tyrimų atradimai publikuoti prestižiniame žurnale „Nature Communications” ir aprašyti įvairiuose mokslo naujienų populiarinimo portaluose, tokiuose kaip „Technology Networks” bei “Neuroscience News and Research“. Laura taip pat jogos mokykloje moko meditacijos neuromokslo. Mokslininkė aktyviai užsiima mokslo populiarinimu. Įvairių jos paskaitų, radijo laidų bei straipsnių galima rasti čia. Skaniais žinių apie miegą “kąsneliais” Laura dalinasi Youtube kanale.

Informacija apie vykdomą veiklą.

Docentė Dr. Vilma Kisnierienė

Dr. Vilma Kisnierienė – Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro biofizikė, ilgiau nei dvidešimtmetį besigilinanti į sudėtingą augalų komunikacijos pasaulį. Mokslininkė tiria, kaip ir kokius signalus augalai pasitelkia, reaguodami į aplinkos pokyčius, kaip bendrauja tarpusavyje. Docentė taip pat aktyviai dalyvauja biofizikos, augalų elektrofiziologijos tarptautinių bendruomenių bei Lietuvos visuomeninėje veikloje.

Daugiau informacijos apie pranešėją ir jos tyrimų grupę galite rasti čia.

Dr. Renata Gudiukaitė

Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro dėstytoja. Pagrindinės mokslininkės interesų sritys – bakterijų fermentai ir jų inžinerija, mikroorganizmų taikymas pramoniniuose procesuose. Vykdomų tyrimų metu siekiama atrasti, pagerinti ar sukurti naujus bakterinius fermentus, kurie būtų pritaikomi biocementacijoje, biodyzelino, kvapiųjų medžiagų ir kt. gamyboje, aplinkos teršalų degradacijoje ir kituose pramonės sektoriuose. 2021 m. R. Gudiukaitė yra gavusi VU rektoriaus mokslo premiją už svarius mokslinius darbus. Mokslininkė 2021 metais išrinkta geriausia 2021-ųjų metų VU GMC dėstytoja. R. Gudiukaitė daug laiko skiria ir mikrobiologijos mokslo sklaidai, dalyvaudama Nacionalinės moksleivių akademijos, Jaunųjų biochemikų mokyklos, Mikroorganizmų dienos ir kt. veiklose, bendradarbiaudama su verslo atstovais.

Dr. Aurelijus Burokas

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro  vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Aurelijus Burokas. Patirties įgavęs Ispanijoje ir Airijoje, neuromokslininkas šiuo metu gilinasi į mikrobiotos ir smegenų ryšį. Jo, kartu su kolegomis iš Ispanijos mokslo institucijų, atlikti tyrimai yra sulaukę tarptautinio dėmesio. Publikacija „Nutukimas pablogina trumpalaikę ir darbinę atmintį per žarnyno mikrofloros aromatinių aminorūgščių apykaitą“ paskelbta prestižiniame neurobiologijos žurnale „Cell Metabolism“. Už mokslininko publikaciją apie prebiotikų įtaką mikrobiotos–žarnyno–smegenų ašiai tyrėjui įteiktas Somerfeld-Ziskind apdovanojimas.

Docentas Dr. Robertas Guzulaitis

Dr. Robertas Guzulaitis yra Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro docentas. Daktaro disertaciją apsigynęs Vilniaus universitete, mokslininkas profesinę patirtį toliau kaupė Danijos ir Australijos universitetuose. Daugiau nei dešimtmetį darbo su gyvūnais patirties turintis specialistas apdovanotas premijomis  tokiomis kaip IBRO Early Career Reward, IBRO return home fellowship, Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondo stipendija, kurios skirtos mokslinės veiklos tęsimui Lietuvoje. Pagrindinė Dr. R. Guzulaičio domėjimosi sritis yra smegenų žievės neuroniniai tinklai. Savo tyrimais mokslininkas siekia suprasti, kaip atskirų neuronų savybės prisideda prie neuroninių tinklų veiklos ir formuoja mūsų elgseną.

Informacija apie vykdomus mokslinius tyrimus.